Vážený pane a bratře,
 
Je mi ctí, abych Tě jako Ctihodný Mistr Řádné a Dokonalé Lóže Dílo č. 2 v Orientu Praha, jménem bratrů Dozorců a ostatních bratrů Lóže Dílo, srdečně pozval na oslavy našeho významného jubilea formou slavnostní rituální práce.
 
Práce se bude konat u příležitosti 100. výročí založení Lóže Dílo. Lóže Dílo č. 2 byla založena dne 5. listopadu 1920 v Praze a později se z ní stala jedna ze zakládajících lóží Národní Veliké Lóže Československé. Mezi její otce zakladatele a členy patřily vynikající osoby veřejného života, význační univerzitní profesoři, ale i ministři, vysoce postavení státní úředníci, ale také významní podnikatelé z tehdejšího Československa. 
 
100 let je dlouhá doba. Odložení oslav, které bylo vynucené Covidem, zapříčinilo, že naše jubileum již přesáhlo jedno století. Trvání delší než 100 let je trvání přesahující lidský život, běžné vnímání času a života. Je symbolem kontinuity a nadčasovosti, a v jistém slova smyslu nesmrtelnosti. Nesmrtelnosti symboliky, tradice a bratrství. 
Tehdy – v roce 2020 – jsme zažívali významná omezení života a svobody která v mnohých z nás vyvolávala obavu. Bohužel, i v dnešní době, kdy čteš tyto řádky, se svět odvrací od harmonie a opět s obavami hledíme do budoucnosti v očekávání událostí příštích. Přáli bychom si, aby naše společné setkání při oslavě našeho výročí alespoň na nějaký čas nám všem přineslo chvíle klidu, prostého lidského souznění a radosti ze života.
 
Celá oslava se bude konat v Praze 13. dubna 2024. Akce je organizována záměrně přes víkend – s návrhem zajištěného ubytování  již od 11.dubna a odjezdu 14.dubna, aby měli naši význační zahraniční hosté možnost si odpočinout, a prohlédnout si Prahu. Po práci bude následovat slavnostní tabule, na kterou nám bude ctí pozvat i partnerky našich bratrů.
 
Věříme, že díky důstojné oslavě tohoto významného výročí naší lóže i celé Obedience, za účastí bratří z dalších zdejších i zahraničních lóží, posílíme ducha bratrství, vytvoříme dlouhodobé bratrské vztahy a dále rozvineme bohatou tradici naší Lóže Dílo.
 
Bude nám ctí, pokud Tvá Lóže přijme naše pozvání, a rozšíří tak řady těch bratří, kteří v Praze – symbolickém srdci Evropy – alespoň na víkend zapomenou na problémy současného světa.
Veškeré informace o registraci k oslavám jako i program rádi bratrům zašleme, napište si o info na e-mail:  100@lozedilo.cz .
 
 
Těšíme se na setkání v Praze!
S upřímným a bratrským pozdravem
 
Ctihodný Mistr Lóže Dílo